Rekolekcje wielkopostne „Mała Cerkiew”

Nagrania z rekolekcji są dostępne w dziale Multimedia.

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne „Mała Cerkiew”. Kolejne spotkania tworzą cykl tematyczny, koncentrujący się na najważniejszych aspektach życia rodzinnego. Adresatami rekolekcji są przede wszystkim małżeństwa, pary oraz osoby, które jeszcze poszukują swej drugiej połówki. Rozważając kwestie życia małżeńskiego skoncentrujemy się także na istotnej kwestii małżeństw wyznaniowo mieszanych. Zastanowimy się jakie wyzwania bądź jakie pozytywne perspektywy wynikają z życia małżeństw dwuwyznaniowych.

To długodystansowe rekolekcje wpisane w wielkopostny kalendarz. Każde spotkanie rozpocznie się po niedzielnym wieczornym nabożeństwie, zaś zwieńczeniem całego cyklu stanie się tydzień świętego Łazarza, podczas którego zapraszamy do udziału w sakramencie spowiedzi i Eucharystii.

Zaplanowaliśmy dwa cykle spotkań. Pierwszy rozpocznie się w Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku w niedzielę 31 marca o godz. 17.00. Drugi cykl spotkań będzie zorganizowany w Centrum Kultury Prawosławnej przy Soborze św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku i rozpocznie się w niedzielę 7 kwietnia po wieczornym nabożeństwie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną zgłębić cerkiewne nauczanie dotyczące małżeństwa i życia rodzinnego. Pomimo wpisania kolejnych spotkań w logiczny ciąg, każde z nich może być traktowane jako odrębna całość.

Informacje o cyklu w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku:

Organizatorzy:

Patronat medialny: Radio Orthodoxia 102,7 FM